• Pušovce 3, 08214 Pušovce
 • 051 7997 781
 • farapusovce@gmail.com
Mimoriadny Rok svätého Jozefa 8.12. 2020 – 8.12. 2021
Aktuality

Mimoriadny Rok svätého Jozefa 8.12. 2020 – 8.12. 2021

 •  

  Pápež František vyhlásil mimoriadny Rok sv. Jozefa pri príležitosti 150. výročia vyhlásenia ženícha Panny Márie za patróna celej Cirkvi. Urobil tak dňa 8. decembra apoštolským listom s názvom Patris corde (S otcovským srdcom).

  Mimoriadny Rok sv. Jozefa potrvá do 8. decembra 2021.

  Pri tejto príležitosti boli vydaný dekrét Apoštolskej penitenciárie, ktorým pápež František udeľuje dar odpustkov pri príležitosti Roku svätého Jozefa. Jeho oficiálny preklad prináša Konferencia biskupov Slovenska (KBS) na svojej internetovej stránke.

  V prílohe Vám prinášame odkaz na božúrku v pdf formáte k  úcte svätého Jozefa a popis ikony svätého Jozefa.  V brožúre sa nachádza aj výber z listu pápeža Františka, ktorým vyhlásil mimoriadny Rok sv. Jozefa, podmienky získania úplných odpustkov a biblický pohľad na osobu sv. Jozefa, ktorý pripravil kežmarský farár a dekan František Trstenský.